Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
środa,24 lipca
Imienieny:
Kinga, Krystyna, Olga
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
Inwestycje gminne w 2014 r.
obrazek
W miesiącach lipiec – sierpień - wrzesień Samorząd Gminy Dominowo zrealizował na terenie Zberek trzy ważne przedsięwzięcia usytuowane w ciągu posesji wspólnot mieszkaniowych nr 14-15-16:

1) Modernizacja odcinka kanalizacji sanitarnej. Inwestycja w całości sfinansowana z budżetu gminnego. Wartość inwestycji opiewała na kwotę 39 809,98 zł netto + VAT.
Zamówienie wykonała firma p. Stanisława Piotrowskiego pod nazwą Zakład Usług Wodnych i Melioracyjnych „PELIKAN” S.C.
Zakres modernizacji obejmował między innymi prace polegające na: wymianie 120 m b rur PCV o Ø 200, wymianie 8 – u betonowych studni rewizyjnych o Ø 1000, wymianie 1-ej studni o Ø 400 z rurą teleskopową i pokrywą 40 T, pełnej wymianie gruntu (podsypka, osypka).

2) Przywrócenie do właściwego stanu technicznego nawierzchni drogi, chodników i zatoki postojowej na działce nr 15/2. Inwestycję w całości sfinansowano z uzyskanego przez gminę dofinansowania w postaci bezzwrotnej pomocy finansowej udzielonej przez Agencję Nieruchomości Rolnych. Koszt inwestycji wyniósł 190 929, 23 zł brutto. Przetarg wygrała Firma Robót Drogowych p. Krzysztofa Kukulskiego.
W zakres usługi wchodziły między innymi: roboty przygotowawcze, rozebranie istniejących chodników, ułożenie warstwy wyrównującej i podbudowy betonowej, ułożenie nawierzchni drogi i chodnika z kostki brukowej o powierzchni 1 028 m 2, ułożenie nawierzchni z płyty ażurowej o powierzchni 225 m 2 pod parkingi.

3) Budowa odcinka sieci kanalizacji deszczowej. Przedsięwzięcie sfinansowano z wyodrębnionego w budżecie gminnym na 2014 r. funduszu sołeckiego w kwocie 10 195,00 zł brutto. Prace wykonała Firma Robót Drogowych p. Krzysztofa Kukulskiego.
Usługa obejmowała między innymi: wykonanie 1-ej studzienki ściekowej o Ø fi 500, wykonanie 1-ej studni rewizyjnej o Ø fi 425, wykonanie kanalizacji deszczowej fi 200 na długości 40 m b, połączenie kanalizacji deszczowej rurami fi 110 na łącznej długości 202 m b, wykonanie rowu odparowującego na długości 20 m b, odtworzenie nawierzchni na przekopie kanalizacji-utwardzenie tłuczniem.

Realizacja tak ważnych dla mieszkańców inwestycji nie była by możliwa, gdyby nie zaangażowanie i chęć pomocy wielu osób w przygotowanie dokumentacji, zabezpieczenie finansowe projektów w budżecie gminy, pozyskanie środków z zewnątrz, nadzór i bezpośrednie, solidne wykonawstwo zleconych zadań.
Wszystkim Państwu mieszkańcy Zberek serdecznie dziękują.

Zdjęcia w galerii umieszczone dzięki uprzejmości p. Jarosława Krzemińskiego
GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ