Bądź na bieżąco!Zapisz się do naszego newslettera
i ciesz się najnowszymi informacjami
z Twojego regionu.

Od dziś będziesz wiedział(a) wszystko to, co dzieje się interesującego nie tylko w Twoim sołectwie lecz także w całej Twojej okolicy. Nie zwlekaj, zapisz się już teraz!

zapisz się
Bądź na bieżąco!
zapisz się Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się najnowszymi informacjami z Twojego regionu.
DZIŚ:
środa,24 lipca
Imienieny:
Kinga, Krystyna, Olga
dziś
pogoda_1
°C
jutro
pogoda_2
°C
Wyznacz trasę swojej podróży
1
2
PROW 2007-2013 oś IV LEADER w parafii
obrazek
Z inicjatywy Proboszcza ks. Radosława Nowaka, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia Lider Zielonej Wielkopolski Parafia Rzymskokatolicka p.w. Św. Jana Chrzciciela w Murzynowie Kościelnym w ramach tzw. „Małych projektów” pozyskała dofinansowanie do dwóch projektów: „Remont i konserwacja ogrodzenia zabytkowego Kościoła….”, gdzie wnioskowano o kwotę 25 000 zł oraz „ Droga procesyjna przy Kościele……” w kwocie 15 000 zł. Trzeci projekt „Renowacja i konserwacja zabytkowej ambony w Kościele……” na kwotę 14 684,00 zł. znalazł się na liście rezerwowej.

Mieszkańcy wchodzącego w skład parafii sołectwa Zberki, pospieszyli z pomocą w działaniach około projektowych. Uczestniczyli w odzyskiwaniu kostki granitowej na wyjeździe w Lubrzu. Pracowali przy budowie podmurówki pod ogrodzeniem, kopiąc fundament na całej wytyczonej długości 160 m. Porządkowali teren wokół kościoła, przygotowując go pod zasiew trawy. W większości były to ciężkie prace fizyczne z użyciem własnych sił i mięśni a także sprzętu wypożyczonego z gospodarstwa rolnego p. Henryka Adamczyka.

Zaangażowanie i wysiłek parafian, proboszcza i wszystkich ludzi dobrej woli pozytywnie ocenił goszczący w naszej parafii 7 września 2014 r. Abp. Stanisław Gądecki.

GALERIA ZDJĘĆ
Komentarze
Nie ma jeszcze komentarzy
Dodaj komentarz

UWAGA! Dodawanie komentarzy tylko dla zarejestrowanych użytkowników. ZALOGUJ SIĘ | ZAREJESTRUJ SIĘ